“Twisters”ın yıldızı Glen Powell, Hollywood'da rol almak istiyor

Shib

Global Mod
Global Mod
Limato iki yıl sonra öldü ve Powell'ı avukatsız bıraktı.

Bunlar, bir spor takımı koçu olarak ve küçük oyunculuk işleriyle (bir Dockers reklamı, kablolu yayın dizisi “The Lying Game”in bir bölümü) kendini ayakta tutan genç Teksaslı için zor zamanlartı. Yetenek ajansı William Morris Endeavor onu bırakmıştı ve o hâlâ süperstar statüsüne ulaşıp ulaşamayacağını sorgulamaya başlamıştı. Video oyunları ve YouTube'un baskısına maruz kalan Hollywood da uzun zamandır aynı şeyi merak ediyordu.

Michael B. Jordan evet diyebilir. Ancak Garrett Hedlund, Taylor Kitsch, Taylor Lautner, Ansel Elgort, Ryan Phillippe, Zac Efron, Alex Pettyfer, Eric Bana, Ben Barnes, Armie Hammer, Alden Ehrenreich, Charlie Hunnam, Miles Teller ve Jai Courtney aynı fikirde olmayabilir.

Powell ilk olarak “Scream Queens” ile kendine yer buldu ve ardından “Hidden Figures” ve Linklater'ın “Everybody Wants Some!!” filmlerindeki küçük ama dikkate değer rollerle toparlandı.

Linklater, “Glen metodik düşünüyor” dedi. “Aslında oldukça entelektüel.”

Powell'ın Los Angeles'a taşınmasından kısa bir süre sonra, Limato onu Teksaslı ve “10 Günde Ondan Nasıl Kurtulunur?”, “İletişim” ve “Seattle'da Uykusuz” gibi popüler şarkıların yapımcısı Lynda Obst ile tanıştırdı. Powell'ı stajyer olarak işe aldı; bu onun senaryoları okumasını (seçmelere gitmediği zamanlarda günde iki veya üç kez) ve geri bildirimde bulunmasını gerektiren bir işti. Hollywood'un nasıl çalıştığını bu şekilde öğrendi.

Obst, “Büyüleyiciydi; tüm beklentileri aşan bir çekicilikti” diye anımsıyor. “Ama bu beni etkilemedi ve başarısının nedeni de bu değil.”

“Oyuncular çekicilik gösterebilir ama zeka gösteremezler” dedi. “Glen akıllı ve senaryo geliştirmeyi ve filmlerin yapısını anlamayı öğrendi. Bu onu bağımsız ve akıllı yaptı.”