Towa Birds Bouncy Revenge Rock ve 10 yeni şarkı daha

Hasan

Global Mod
Global Mod
Hong Kong'da doğup Tayland ve Birleşik Krallık'ta büyüyen rock söz yazarı, gitarist ve başarılı TikToker Towa Bird, eski sevgilisinden kazançlı bir intikam almak için “Deep Cut”ı kullanıyor. “Sözlerini alacağım, onlardan bir ayet oluşturacağım ve çekini alacağım” diye açıklıyor ve şöyle devam ediyor: “Sana en kötüsünü diliyorum/Canını acıtacağım çünkü kırgınım. ” Gösterişli zilleri ve yorulmak bilmez gitar kancasıyla muzaffer ve kötü niyetlidir.

Pom Pom Squad şarkıcısı Mia Berrin, “Downhill”de pişmanlık ile kendini yok etmenin sapkın zevkleri arasında denge kuruyor. Punk-pop gitarları ve düzgünce istiflenmiş vokal armonileriyle hareketli bir ritimle şarkı söylüyor: “Tüm en kötü özelliklerim, her en kötü durum kafamda oynuyor / Beni bunaltıyor – Tanrı yardımcım olsun, ona aşığım.” en azından şimdilik düzeltilemez: “Bitirdiğimi asla söylemedim” diye yemin ediyor. “Ölümden dönüyorum.”

Wilco, “Sıcak Güneş”

“Hot Sun”da Jeff Tweedy şunu merak ediyor: “Bir şey yapmam gerekmez mi? Ne yapabilirim?' Bu, gürleyen, dönen dizelerden yükselen nakarattır ve Tweedy, küresel ısınmayla ilgili olabilecek sorulara hiçbir yanıt bulamamaktadır. Bir köprü yerine hayal kırıklığını ve boşunalığı ifade eden yüksek sesli gitarlardan oluşan bir fırtına kopuyor.

Caleb Caudle, “Diz Derin Blues”

Kuzey Carolina'lı şarkı yazarı Caleb Caudle'a göre “Knee Deep Blues”ta her şey psikolojik ve metafiziksel olarak ters gidiyor. Sesine kayan bir gitarla yanıt verilen yalın, modal, Appalachian tarzı bir melodide, iblisler, tazılar ve yırtıcı kuşlar tarafından takip ediliyor ve “akşam haberlerine dayanamıyor.” Koro, “Böyle düşünmek istemiyorum” diye ısrar ediyor, ancak bunu daha karanlık dizeler takip ediyor.

19 yaşındaki Meksikalı-Amerikalı şarkı yazarı Xavi – Joshua Xavier Gutierrez – bölgesel Meksika müziğinin sonik enerjisini sosyal medyaya uyguluyor. “OOTD”de (“günün kıyafeti”nin şarkı sözü), bir kadının eski sevgilisinden intikam almak için Instagram'ı kullanmasından hoşlanıyor: “Bak ne kaybettin” diye fotoğraflar alay ediyor. “Şimdi göreceksiniz.” Sesi eğleniyor ve onaylıyor gibi görünüyor; dramanın bir izleyicisi.

Ravyn Lenae, Ty Dolla Sign ile “Rüya Kızı”

Ravyn Lenae ağırlıksız sopranosuyla “Tüm çekincelerinizi bırakın” diyor. “Günaha teslim olun.” Sakinleştirici, samimi parmak seçimiyle, kendisini tamamen tereddütlü partnerine veriyor. Ty Dolla Sign bir şiiri okurken ikna edilmeye ihtiyacı varmış gibi görünmüyor. Ancak şarkı bitmeden önce hâlâ daha fazla cesaret verici şeyler fısıldıyor.

Kelsea Ballerini ve Noah Kahan, “Kovboylar da Ağlar”

Kelsea Ballerini, öfkeli söz yazarı Noah Kahan'la yaptığı düet “Kovboylar Ağlıyor”da erkek metanetli stereotipine meydan okuyor. Ballerini ve Kahan, kır yürüyüşünün ortasında yaylı keman ve mandolin çalarak, aile veya kültür tarafından teşvik edilmeyen, dayanıklılığın başka bir biçimi olarak kırılganlığı kutluyorlar. Koro halinde “Kalacaklarını söyleyen babaları suçlayın” şarkısını söylüyorlar. “Size hepsinin uçup gittiğini söyleyen şarkıları suçlayın.”

Camila Cabello, yeni albümü “C,XOXO”dan “BOAT”ta bazen birlikte, bazen ayrılıp belki de yeniden birlikte olduğu arkadaşına “Başımı çevirdiğime pişman oldun mu hiç?” diye soruyor. Bu onunla ve kendisiyle bir tartışma: “Tam sensiz aşık olabileceğimi düşündüğümde, neden denediğimi unutuyorum.” Aradaki bağın kaybolmadığını fark ettiğinde başıboş piyano akorları bir sentezleyiciler karmaşasında birleşiyor.

Maita, “Ayrılık Şarkısı x3”

Maita'nın şarkıcısı ve söz yazarı Maria Maita-Keppeler, “Breakup Song x3″te yalnızca bir değil üç sonu araştırıyor. Grubu akustik toplamadan folk-rock'a geçiş yaparken, kendi kaderini tayin etme ve kafa karışıklığı içinde büyüyor. İlk iki ayrılık sırasında partnerinin ne istediği konusunda endişelenir; üçüncüsünde kontrolü eline alır ve şunu fark eder: “Ne istediğimi bilmiyorum/senden ne alacağımı bilmiyorum.” Hala öğreniyor ve bunu kabul ediyor.

Heems, Vijay Iyer ve Sid Vashi'yle birlikte “Manto”

Das Racist'te rol alan ve Hint-Pencap ailesi Pakistan'dan göç eden rapçi Himanshu Suri Heems, adını Pakistanlı yazar Saadat Hasan Manto'dan alan ve Hindistan ile Pakistan'ın 1947'de bölünmesini anan “Manto”da bunu araştırıyor Yerinden edilme ve nesiller arası miras travma: “Bir ruhu ve onun kaynaklarını ayıran sınır / Bölünmüş bir ulus, halkım isyan ediyor,” diye rap yapıyor Heems ham, çaresiz bir tonda. Caz piyanisti Vijay Iyer, kendi diasporik mirasına sahip, karanlık, uğultulu bir modal caz parçası olan parçanın merkezinde yer alıyor.

Wayne Shorter'ın piyanoda Danilo Perez, basta John Patitucci ve davulda Brian Blade'den oluşan dörtlüsü, bu parçayı 2014 yılında Stockholm'de kaydedilen ve 23 Ağustos'ta gösterime girmesi planlanan canlı bir set olan “Celebration, Volume 1″den alıyor. teması (“WarGames”ten) Shorter, soprano saksafonda balad benzeri melodiyi sessizce ve neredeyse süssüz bir şekilde çalıyor ve her nota değerli yeni bir keşif gibi karşınıza çıkıyor.