“Ters Yüz 2” korkularla nasıl mücadele ediyor?

Shib

Global Mod
Global Mod
“Bir Sahnenin Anatomisi”nde yönetmenlerden filmlerindeki önemli sahnelerin ardındaki sırları açıklamalarını istiyoruz. Dizinin yeni bölümleri Cuma günleri yayında. Ayrıca YouTube'daki 150'den fazla videodan oluşan koleksiyonumuza göz atın Ve YouTube kanalımıza abone olun.

Inside Out 2'nin bu sahnesinde, genç bir kızın zihninin korkuya kapılmasını önlemek için verilen bir iç savaş var.

Devam filminde de aksiyonun büyük bir kısmı, bu sefer ergenlik çağının başlangıcıyla mücadele eden Riley'nin kafasında geçiyor. Duyguları hâlâ renkli karakterler koleksiyonuyla insanileştiriliyor, ancak ergenliğin yeni aşamasıyla birlikte ek duygular da ekleniyor. Korku (seslendiren Maya Hawke), yoğun tüylere sahip ve aşırı tepki verme eğilimi olan, şiddetli görünümlü turuncu bir yaratık şeklinde ortaya çıkıyor.

Bu sahnede korku, bir oda dolusu psikoterapiste, Riley'nin ertesi günkü büyük hokey maçında ters gidebilecek her şey hakkında tahminlerde bulunma talimatını verir ve kız, uykusunda her olumsuz düşünceyle bir o yana bir bu yana dönüp durur.

Yönetmen Kelsey Mann sahneyle ilgili şu yorumu yapıyor: “Bu filmi her zaman korkunun beni ele geçirmesiyle ilgili bir film olarak hayal ettim ve kendi hayatımı ve korkumun beni nasıl etkilediğini düşündüm.”

İşler kontrolden çıkınca Joy (seslendiren Amy Poehler) Anxiety'nin planına sızar ve kendisini daha iyi hissetmesi için Riley'ye göndermek üzere olumlu projeksiyonlar yaratmaya başlar. Psikologları Anksiyete'ye karşı koymaya çalışırken, Norma Rae'den Jerry Maguire'a kadar bir dizi film referansı ve biraz da Network devreye giriyor.

Inside Out 2'nin incelemesini okuyun.

Film Güncellemesi haber bültenine kaydolun ve incelemeler, haberler, eleştirmenlerin seçimleri ve daha fazlasını içeren özete ulaşın.