Tavşan deliğinden aşağı İrlanda-Amerikan tarihinin bazı fotoğraflarını arıyorum

Shib

Global Mod
Global Mod
Ancak Kongre Kütüphanesi Amerikan hafızasının koruyucusudur. Geniş koleksiyonunda 178 milyondan fazla kitap, el yazması, kayıt, harita, fotoğraf ve hareketli görüntü yer alıyor; bunların arasında “The Callahans and the Murphys”in iki dakikalık bir parçası da var.

Görmek istiyor muyum?

O kadar aşağıya düştüm ki sonunda Culpeper, Virginia'nın eteklerindeki Blue Ridge Dağları'nın eteklerindeki kayanın dibine ulaştım.

Burada, 1960'ların sonlarında federal hükümet, Washington'un yaklaşık 75 mil güneybatısındaki Pony Dağı'nın yamacında, nükleer bir savaş durumunda milyarlarca dolar nakitin güvenli bir şekilde saklanabileceği bir yer altı tesisi inşa etti. Yapının sorumluluğu sonunda Kongre Kütüphanesi'ne devredildi, genişletildi ve yaklaşık 90 mil rafa sahip Ulusal Görsel-İşitsel Koruma Merkezi haline geldi.

Bu dağın yamacında dört milyon senaryo, poster, fotoğraf ve diğer efemera saklanıyor; dört milyon ses kaydı; ve sıcaklığın tam 39 derece olduğu özel tasarımlı kasalarda saklanan yaklaşık 140.000 kutu nitrat filmi de dahil olmak üzere iki milyon hareketli görüntü öğesi. Kasalar stüdyo ve stüdyo dışı filmler olarak ikiye ayrılıyor: bir bölümde Columbia Pictures (örneğin “Bir Gecede Oldu”); bir diğerinde Universal Pictures (“Abbott ve Costello Frankenstein'la Buluşuyor”).

Merkezin müdür yardımcısı ve yürüyen film ansiklopedisi Pierce, “Bu, Amerikan sinemasının kapsamlı bir temsili olmayı amaçlamıyor” dedi. “Hedefimiz bu değil ve kesinlikle her şeyi filme almak için ne alanımız ne de personelimiz var.”

Baktığım her yerde çalışanlar filmlerin kurgulanması, korunması ve küratörlüğünü yapmakla meşguldü. Genç bir kadın, 1950 yapımı “Annie Get Your Gun” müzikalinin bir baskısını bir film festivaline gönderir. Bir laboratuvar uzmanı, çok genç bir Bette Davis'in başrol oynadığı 1931 yapımı melodram “Seed”in hassas negatifindeki gözyaşlarını onarıyor.