SZA’nın sonu ona her şeyi getirdi

Hasan

Global Mod
Global Mod
Daha sonra ailesi durumu öğrendi. SZA, “Kız kardeşim kıçımı yakaladı” dedi. Striptiz kulübünde, “bir direğin yanına bir şişe Hennessy içeren bir afişim asıldı. Kötüydü.” Panya annesine bundan bahsetti ve Audrey hemen kulübün yanından geçti. Pankartı bulamadı. Yine de SZA, kardeşi hakkında kıkırdayarak, “Kız kardeşim bir moron” dedi.

SZA, Malibu dilinde, “Onların istediği üniversite şeyini yapmak istemediğimde,” dedi, “annem bir bakıma dışarı çıkmam gerektiğini ima etti.” Güldü. “İnsanların koltuklarında kalmaya ve amaçsızca titremeye başladım. Beni çılgın bir depresyona soktu ama aynı zamanda kıçımın altında bir ateş yaktı.

Durum gergindi. Audrey Rowe, “Albümüne ‘Ctrl’ adını vermesinin bir nedeni var,” dedi. “Onların çıkarlarına uyma konusunda bu istekliliğim vardı, ama aynı zamanda uygun olduğunu düşündüğüm bir sonucum da vardı.” Rowe, Solána’nın hem kendisinden hem de kocasından üniversite eğitimi almaya takıntılı olduğunu söyledi. Rowe, “Yani sanat kesinlikle benim seçimim olmazdı” dedi. Ama Solána müziği severdi. Yakın bir arkadaşı olan Daniel Pierre, ondan şarkılarından birini söylemesini istedi ve 2013’te Complex’e şunları söyledi: “Bu, sesimi duymanın ve yapabileceğim bir şey olduğunu düşünmenin başlangıcıydı.”

Delaware State’deki kısa süreli görevinden sonra Solána, bir yaz için Fashion Institute of Technology’ye katıldı. “Keşke o zaman şimdi bildiklerimi bilseydim,” dedi Rowe, “Çocuğunuzun tutkulu olduğu şeyi dinlemek ve her ne ise onu desteklemek hakkında.” Rowe, FIT’te, “O açık, parasını ödediğimiz bazı dersler aldım ve becerileri arttı.” Rowe, insanların sık sık herkesin içinde kızına yaklaştığını ve Solána’nın giydiği el yapımı eşyaları nereden alabileceklerini sorduğunu söyledi. Solána, annesini dehşete düşürerek sık sık kıyafetlerini çıkarıp hayranına veriyordu – bu, SZA’nın ücretsiz mixtape’lerde paylaştığı dikişli yakınlıklarının habercisiydi. Rowe, “Kendi hayallerinin peşinden gitmek çok zor,” dedi. “Pek çoğumuz, özellikle saygı duyduğumuz, sevdiğimiz ve güvendiğimiz insanlar başka bir şey yapabileceğimizi veya yapmamız gerektiğini düşündüklerinde, çok genç yaşta vazgeçeriz. Beni dinlemediği için çok mutluyum.”

Solana’nın atlama Barkeep, 2010’ların New York’unun kıyasıya havalı çocuk evrenine, o yaz FIT’de Pharrell Williams ve müzik ve giyim impresario, Founded tarafından yönetilen moda markası Billionaire Boys Club’da stajyerken geldi. Ayrıca Scott Sasso’nun 10.Deep’inde çalıştı – o zamanlar erken A$AP Rocky şarkılarında çığlık atacak kadar ortaya çıkan, artık neredeyse feshedilmiş bir sokak giyim markası.

2011 siyah müzik için muhteşem bir yıldı. Kelly Rowland’ın tekin olmayan “Motivation” şarkısı mesai bitiminden sonra, Nicki Minaj’ın “Super Bass” şarkısı radyoya hükmediyordu. Beyoncé ilk hamileliğini MTV Video Müzik Ödülleri’nde “Love on Top” performansıyla karın masajıyla duyurdu. Ve Rihanna ve Calvin Harris’in “Aşkı Bulduk” şarkısı popların ön saflarında yer aldı. Şarkı ve büyüleyici videosu, Rihanna’yı kıvranan zenci bir kız olarak gösteriyordu. Tyler, Creator’s Odd Future ekibi, özellikle Frank Ocean, Syd ve Domo Genesis, sahnede rapçileri aşan serseriler gibi oynayan, cehennem gibi akıcı ve sıska yeni mezhepsel çocuklardı. O zamanlar, önceki nesillerin korsan radyolarına benzer şekilde, yasadışı mixtape’ler müzikal yaratıcılığın özüydü – telif hakkı izni veya ödemesi olmadan diğer sanatçıların ritimlerine kafiye yapan sanatçılar – ve SZA eski Brandun DeShay gibi yapımcılar tarafından çalınan internet enstrümanları üzerinden kendi şarkılarını söylüyordu. Odd Future üyesi.

Bu şarjlı yayında SZA, New York’taki Top Dawg Entertainment ekibine 10.Deep Gear’ı teslim etti. Daha çok Top Dawg olarak bilinen Anthony Tiffith tarafından 2004 yılında kurulan Top Dawg Entertainment, Carson, California’da, Tiffith ve Punch Henderson’ın büyüdüğü Watts’taki Nickerson Gardens toplu konut projesinin yakınında bulunan bağımsız bir müzik şirketidir. TDE, Death Row Records’un küllerinden doğmuş gibiydi. 2010’ların başında etiket yükselişteydi. Los Angeles mixtape çocuğu, blog yazarı kahramanı ve TDE’ye imza atan Kendrick Lamar, Gramercy Theatre’daki bir gösterinin başrolünü üstlendi. İlk albümü “Section.80” yer altı rapine hakim oldu ve onu plak şirketinin merkezi haline getirdi.