'Punjabi Wave' müziği Juno Ödülleri sahnesinde

Hasan

Global Mod
Global Mod
Bu benim için büyük bir olaydı. Mekana girer girmez performansıma daha çok odaklandım. Bu ödülü kazanıp kazanamayacağımı bile bilmiyordum. Zaten mutlu olmak istiyordum ama aklımın bir köşesinde “Tamam, bu ödülü kazanmak için buradayım” diye düşünmedim ama adımı anons edip ayağa kalktığımda o an benimle kalacak. hayatım boyunca. Harikaydı.

Bu Kanada Pencap müziğinin özelliği nedir?

Kanada kariyerimde büyük rol oynadı. Kanada ve Pencap seslerini birleştirmek, sonunda karşılaşacağımızı bilmediğimiz bu farklı türü yaratıyor. Son albümüm Making Memories, Amerikan, Kanada ve diğer tüm sesleri halk-Pencap müziğiyle birleştiriyor.

Bir zamanlar liman işçisi olarak çalışıyordunuz. Bu işi yaptığınızda kaç yaşındaydınız?

19 yaşındaydım. Hala müzik yapıyordum ama çoğunlukla başkaları için yazıyordum. Kendi sesimle birkaç parça yayınlamıştım. Bu iş kariyerim açısından harikaydı ve kız kardeşlerim bunun benim ve geleceğim için iyi olacağını düşündüler ama müzikle ne yaptığımı bilmiyorlardı. Üç ay boyunca bu işi yaptım. Orada birçok Pencaplı çalışıyordu, bu yüzden beni yavaş yavaş tanıdılar ve müziği sevdiğimi anladılar. Ama müziğim o kadar gelişmedi. Sadece tek bir şeye odaklanmam gerekiyordu.

Sonuçta müzik tam zamanlı bir iş olabilir. Kanada müzik endüstrisi tarafından desteklendiğinizi hissediyor musunuz?

Ah evet, yüzde 100. Kanada çok destek verdi. Belki gelecekte bazı Kanadalı sanatçılarla işbirliği yaparım.

Bazıları Pencap müziğindeki bu anı “Pencap dalgası” olarak adlandırıyor. Bu sizin için ne anlama geliyor?

Bunun bir parçası olduğum ve konuyu bu seviyeye getiren kişi olduğum ve diğer birkaç Pencaplı sanatçının da aynı şey üzerinde çalıştığı için mutluyum. Bunu sadece kültür için yapıyoruz ve artık her şeyin bir araya geldiğini hissediyorum. Buna tanık olmak harika.