Neil Young ve Crazy Horse Live'ın yırtık pırtık zaferi

Hasan

Global Mod
Global Mod
▶
Dinlemek Spotify, Apple Müzik veya YouTube

4. Neil Young ve Crazy Horse: “Gözyaşı Ağlatma”

Bu şıngırdayan pop-rockçı “Zuma”nın bir başka şarkısı, Young'ın gençken yazdığı ve daha sonra arşiv projesinin ilk cildinde yayınlanan “I Wonder” şarkısından uyarlandı.

▶

5. Neil Young: “Vampir Blues”

Gecenin en büyük sürprizi, Young'ın 1974 tarihli harika, takdire şayan tavizsiz solo albümü “On the Beach”ten alınan bu derin kesimdi. Petrol endüstrisi hakkındaki yakıcı cümlesi – “Ben bir vampirim, bebeğim, sana 20 varil değerinde satıyorum” – kesinlikle. “Dünyayı Seviyorum” adlı bir tura uyuyor ve maalesef 50 yıl önce olduğu kadar bugün de geçerliliğini koruyor.

▶

6. Neil Young ve Crazy Horse: “Kaybeden Son (Başardığınızda)”

“Everybody Knows This Is Nowhere”deki bu country rock'çı, gecenin en tatmin edici şarkılarından birini ateşledi.

▶

7. Neil Young ve Crazy Horse: “Tozparmak”

Bir adam umutsuzca “Powderfinger” diye bağırıyor: Zamanın geldi. Young ve Crazy Horse ne zaman bu ateşli ağıtı çalsa -bu şarkı da dahil olmak üzere birçok kişi onun en iyi şarkılarından biri olarak görüyor- bu çok önemli bir olay olacak ve Salı gecesi seti de bir istisna değildi. Neredeyse 80 yaşındaki Young'ın “Ve ben daha yeni 22 yaşına girdim” dizesini söylediğini duymak özel bir mutluluk.

▶

8. Neil Young ve Crazy Horse: “Bir Zamanı Geliyor (Canlı)”

Young, 1978 tarihli albümünden (burada 1979'daki Live Rust'ta çalındı) bu dalgın başlık parçasıyla başlayarak setin solo bölümünde akustik gitara geçtiğinde ruh hali bastırılmış ve samimi hale geldi.

▶

9. Neil Young: “İnsan Yolu”

Kötü haber: Yaklaşık iki dakika sonra ses sistemi kapanıyor. İyi haber: Young bu garip anı eğlenceli, küçük bir egzersiz yaparak çözdü.