Linkin Park’ın “Meteora” Sürprizi: Çirkin Chester Bennington Şarkıları

Hasan

Global Mod
Global Mod
“Gerçekten orijinal amaca sadık kalmak istedim çünkü o zaman tünelini bozmak istemedim” dedi. “Üç yeni şarkının sevdiğim yanı, hepsinin grubun 2003’tekinden farklı bir yönünü temsil etmesi.”

Meteora, Linkin Park’ın kariyerinde kritik bir anda geldi. Hybrid Theory, 2001’in en çok satan albümü oldu ve ‘N Sync, Jay-Z ve Destiny’s Child gibi tanınmış süperstarların LP’lerini geride bıraktı. Ani görünen bu başarı, “Meteora” yı oluşturacak şarkıları yazarken turneye çıkan grubun üzerinde daha fazla ilgi ve baskı yarattı.

Shinoda, “Seanslara karşı tavrımız, her şeyi kanıtlamamız gerektiği şeklindeydi” dedi. Hybrid Theory’nin sesleri bir araya getirmesi – çevik rap’in yanı sıra duygulu vokaller, bozuk gitarların altındaki hip-hop ritimleri – zaten sektörde taklit ediliyordu ve grup, yaratıcı çok yönlülüklerini sergilemeye hevesliydi. “‘Bu formülü biz yazdık, bu yüzden yeniden yazmalı ve insanların daha büyük olduğumuzu bilmelerini sağlamalıyız’ dedik” diye açıkladı. “‘Çünkü dönmeye başlamazsak, sonsuza kadar takılıp kalacağız.”

7 Nisan’da çıkacak olan Meteora’nın süper lüks versiyonu, grubun şirket içi kameramanı Mark Fiore tarafından kaydedilen ve Shinoda’nın “garip, uçan, uçan” olarak adlandırdığı, düzenlenmiş tur görüntüleri koleksiyonu olan Work in Progress’i içeriyor. Kutu seti ayrıca, grubun sürekli olarak dünyanın dört bir yanındaki stadyumları ve arenaları gezdiği bir zamana ait, daha önce yayınlanmamış beş tam uzunlukta konser kaydını da içeriyor.

Shinoda, Meteor setini bir araya getirmenin, grubun 2020’de benzer bir kutu setiyle kutladığı Hybrid Theory yıldönümünden farklı duygular uyandırdığını söyledi. “Malları bir araya getirdiğimizde hala Chester’ın ölümünü işliyorduk” dedi. “Şimdi ton benim için çok daha kutlamacıydı.”

Linkin Park olgunlaştıkça ve üyeleri aile kurdukça ve diğer taahhütlerin peşinden koştukça, grup kaçınılmaz olarak değişmeye başladı. Yeni koleksiyon, hala yükselişte olan ve tüm hedeflerine ulaşmak için bir birim olarak çalışan bir grubun portresini sunuyor. Shinoda, “‘Meteora’yı yaptığımızda grup her şeydi,” dedi. “O zamanlar inşa ettiğimiz şeye kendimizi o kadar çok adamıştık ama aynı zamanda harika bir saflık da vardı. Sadece pantolonumuzun oturduğu yeri geçtik.