Knock at the Cabin’in Oyuncuları Ne Yapardı?

Shib

Global Mod
Global Mod
Yönetmen M. Night Shyamalan’ın son rahatsız edici filmi olan Knock at the Cabin’in kalbinde basit ama tüyler ürpertici bir soru yatıyor: Bir grup yabancı evinize girip “Aile üyelerinizden hiçbirini feda etmezseniz, yeryüzündeki diğerlerinin hepsi korkunç bir şekilde yok olacak,” bunu yapar mıydınız?

“Dünyanın Sonundaki Kulübe” romanından uyarlanan filmde Paul Tremblay bu soruyu evlatlık kızları Wen (Kristen Cui) ile ücra bir kulübede tatil yapan Andrew (Ben Aldridge) ve Eric’e (Jonathan Groff) soruyor. Öğretmen olduğunu söyleyen uzun boylu bir adam olan Leonard (Dave Bautista), çevredeki ormanda çekirge yakalayan Wen’e yaklaşır, ancak onun görünüşte nazik davranışları, bir hemşire olan Sabrina (Nikki Amuka-Bird) tarafından gözaltına alınınca çabucak incelenir. Eşlik ediyor ); bir hat aşçısı, Adriane (Abby Quinn); ve huysuz bir gaz şirketi memuru, Redmond (Rupert Grint), hepsi de garip silahlar kullanıyor. Davetsiz misafirler ailenin evini basar, Andrew ve Eric’i bağlar ve onlardan seçimlerini yapmalarını ister. İşgalciler, kimin öleceğine karar vermeleri ne kadar uzun sürerse, dünyanın ıstırabının o kadar büyük olduğunu söylüyor.

Aksiyonun neredeyse tamamı aynı isimli mekanda geçtiği için -birkaç geri dönüş dışında- film, amansız bir şekilde yoğun bir izleme deneyimi sunuyor. Oyuncular için, fiziksel olarak sıcak sette, geliştirdikleri dostluk sayesinde benzer şekilde yoğun bir deneyimdi. Groff, “Bazen insanlar kabinden çıkıp banyoya giriyor ve histerik bir şekilde ağlamaya başlıyor ve ardından sandalyelere geri dönüp ‘Bu çok yoğundu’ diyorlardı” dedi.

Ayrı röportajlarda, oyuncu kadrosunun altı yetişkin üyesi, filmin ortaya koyduğu felsefi ikilemlere yaklaşımlarını ve çekimler sırasında stresi nasıl atmayı başardıklarını tartıştı. Sohbetler özetlendi ve düzenlendi.

Senaryoya ve tasvir ettiği ahlaki ikileme ilk tepkiniz ne oldu?

JONATHAN GROFF
Filmi okuduğum süre boyunca midemde bir burukluk hissettim.

BEN ALDRIDGE Okuyunca korktum. Bunu yaptığımızda korkmuştum. Sanırım şimdi hala biraz korkuyorum ama gerçekten heyecan verici bir şekilde.

“Knock at the Cabin”in rahatsız edici senaryosu

M. Night Shyamalan’ın son filminde huzurlu bir kır evinde tatil yapan bir aile, kıyamet potansiyeli taşıyan etik bir ikilemle karşı karşıya kalır.

NIKKI AMUKA KUŞU Gerçekten nefesinizi kesiyor çünkü çok sıkı bir şekilde planlanmış: haneye tecavüz hikayeniz var ve bununla başa çıkmanız gerekiyor ve bu çok gerçek deneyimi yaşıyorsunuz, aman tanrım, biri zorla girse ben ne yapardım? ev? Sanırım hepimizde bu korku vardı. Sonra sona geliyorsunuz ve bu ezici sevgi ve aile duygusuyla ayrıldığım gerçeği beni gerçekten etkiledi.

Filmde Andrew ve Eric’in düştüğü duruma düşseniz ne yapardınız hiç düşündünüz mü?

DAVE BAUTİSTA
Rol hakkında konuşmaya başladığımızda Night bana bir şeyler söyledi ve “Seni bu rol için istedim çünkü konuşmalarımız sayesinde senin Leonard olduğunu öğrendim” dedi. Leonard’ın hallettiği gibi hallet. Kendinizi daha büyük bir amaç için feda ettiğinizde ki bu, bu gezegendeki her insanın hayatıdır, bununla nasıl başa çıkacağınıza şüphe yok ve bu da özveri yoluyla olur. O seviyede olmak zorunda değil elbette ama bence insanlar kendilerini daha çok vermeli. İhtiyaç sahibi o kadar çok insan var ki. Çok fakir büyüdüm. 30’larıma gelene kadar hiç para kazanmadım. Aç olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum ve sağlık sigortası olmamasının ve evsiz olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Bu yüzden benim için hediye vermek kolay.

RUPER GRINT Sık sık üç kişilik bir ailede ne yapacağımı düşünürüm. Çok değerli olan o şeye sahip olduğunuzda, her şey onun içindir. Ama kendini öldüremezsin. Çok organik bir karar olmalı. Bilmiyorum; bu beni her zaman yakalar. Karımı öldürür müydüm bilmiyorum. Yapabileceğimi sanmıyorum. O zaman bir soru, insanlığa değer mi yoksa sadece bencillik edip bir kulübede iyi vakit mi geçiriyorsunuz?

AMUKA KUŞU Soruyu doğru yanıtlayamayacak kadar korktuğumu fark ettim. Bence bu fedakarlığın dünyayı kurtaracağı gerçeğini gerçekten kavrayabiliyorsanız, o zaman sevdiğinizin elini tutup “Beni alın, gideyim” demelisiniz. o eylemin anlamı olan suçluluk, acı ve ıstırabı bırakmak. Ama oldukça yoğun bir düşünce.

GROFF Kıyametin olduğuna gerçekten inanmak zorunda kalırdım. Çekirgeleri ve düşen uçakları görmeliyim.

Filmdeki seçime nasıl yaklaşacağınız konusunda oyuncu arkadaşlarınızla veya Night ile herhangi bir tartışmanız oldu mu? Oturup senaryonun özü hakkında mı konuştunuz yoksa daha içsel miydi?

ALDRIDGE
Oyuncular olarak bunu tartışırdık. Ben ve Nikki Amuka-Bird, filmin konusuna ve filmin özünün ne olduğuna çok kafayı takmıştık.

AMUKA KUŞU Bence bu filmin manevi bir boyutu var, bu filmin doğaüstü bir boyutu var ve bunun kişisel olarak bizim için anlamı var. Maneviyatla kendi yolculuklarımızda, korkuyla kendi ilişkimizde, bu büyük fikirlerle kendi ilişkimizde yaşadığımız birçok kişisel deneyimi ortaya çıkardı – büyük sorular sanırım hepimiz kendimize yaşam ve büyük dünyadaki yerimiz hakkında soruyoruz. şeyler koymak planlayın.

GROFF [Night] bir şekilde bize yüksek şeyler vermekten kaçınırdı, ama sonra aniden ailesiyle ilgili küçük hikayeler su yüzüne çıktı.

Çok heyecan verici bir film. Sette nasıldı ve bundan nasıl kurtuldunuz?

sırıtış
O nefes kesici umutsuzluk bir süre sonra sizi de etkiliyor. Sarıldıktan sonra kesinlikle kaldı. Özellikle korkmuş bir aile bağlıyken. Aslında bu işe çok daha eğlenceli olacağını düşünerek girdim. Kızım oldukça düzenli olarak sete geldi. Bir gün – özellikle kötü bir gündü – sette doğum günüydü. Soyunma odasından benim küçük partisini verdiği giyinme odama kadar olan yürüyüş arasındaki fark oldukça şaşırtıcıydı.

ABBY QUINN 10 saat boyunca hepimiz ağlar ve bağırırdık. Sonra otelimizde bir gösterim odası vardı ve bir gece Beyoncé’nin Limonata’sını ve ardından Chicago müzikalini izledik.

BAUTİSTA Hep birlikte setteydik ve hep birlikte oynadık ve Night bu konuda çok kararlıydı. Kamera karşısında olmadığımız zamanlarda bile moral desteği için oradaydık. Performans göstermiyor olsanız bile, kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koymuyorsanız, başka birinin başarısına kendinizi o kadar kaptırmışsınızdır ki, yine de bu tür duyguları hissedersiniz. Sürekli ruh tüketiyor.

Yani bu haftaların sonunda çok fazla düşünmek istemedik. Zumba’ya gittik. Çok komikti çünkü Night oradan çıkmak için çok çabalıyordu ve “Dave giderse giderim” gibiydi ve “Dave’in 310 poundla Zumba sınıfına gitmesinin hiçbir yolu yok. Ben de, “Kahretsin,” diye düşündüm. Zumba’ya gidiyoruz. Sadece Zumba’ya gitmiyoruz, kendimize büyük bir parti otobüsü bulacağım ve Zumba’ya giderken bir şeyler içeceğiz.”