Juvenile'ın “Back That Azz Up” şarkısının arkasındaki hikaye

Hasan

Global Mod
Global Mod
DELVAILLE O zamanlar sadece bir ses efekti kullanıyorduk ya da kötü kısmı susturuyorduk. Ama sonra “Back That Thang Up” ile geldiler ve biz de bunu biliyorduk Tamam, yayınlamamız gereken şey bu.

KARL Başka herhangi bir talepte insanlar arayıp şöyle derlerdi: “'Şunu Destekle', 'Şunu Destekle' sözlerini duymak istiyorum.” Sadece “Burası New Orleans, burası biziz” oldu. Ve biz bunu duymak istiyoruz. Kaç kez çaldığınız, dönüşümlü olarak çaldığınız, karma şovda çaldığınız, canlı performansımız olduğunda çaldığınız umrumda değil.

GENÇ Albüm çıktıktan sonraki ilk hafta sonu şehrin kulüplerindeydim ve albüm her çalındığında bu samimi tepkiyi aldım. Şu an aynı tepkiyi alıyorum. Kadınlar her yerde çıldırıyor ve kıçlarını sallıyor. Her yer. Yaşlı kadınlar, genç kadınlar, uzun boylu kadınlar, zayıf kadınlar.

DELVAILLE Her şeyi bir videoyla başlatmak istedik ve onun New Orleans'taki tüm sıçrama unsurunu yakalayan bir konserinin plağı yayınlamanın en iyi yolu olacağını düşündük.

KARL Uptown, Central City, New Orleans'taki AL Davis Park adlı bir parkta gerçekleşti ve tam bir kaostu.

MANNIE TAZE Ne zaman bir sahne çeksek ve yönetmen bunu bize gösterse, “Tamam, kimse buranın New Orleans olduğuna inanmayacak” diye düşündüm. Bu, “Gerçekten böyle yaşıyoruz” demek gibiydi. Dışarı çıkınca insanlar şöyle dedi: “Siz malzemeleri nereden aldınız ve köpeği nasıl aldınız?” Ben de “Bu New Orleans'taki gerçek hayat” dedim.

“Back That Azz Up” Billboard Hot 100 listesinde 19 numaraya kadar yükseldi, bu da onun uzun ömürlülüğünü veya popülaritesini pek yansıtmıyor. Parça, Juvenile'ın albümüne dahil etmesinden sonra yeniden ilgi gördü. Tiny Desk konser performansı geçen sene. Drake, Beyoncé ve hatta Lil Wayne gibi sanatçılar örneklenmiş bahçe mangallarında ve unutulmaz düğünlerde kaçırılmayacak şarkı. Abbott İlkokulu'nun müdürü Ava gibi pek çok kişi (oynadığı Janelle James), Bunu karşı konulamaz buluyorum.