Indie rock süper grubu boygenius dönüşü ve daha fazla yeni şarkı

Hasan

Global Mod
Global Mod
Phoebe Bridgers, Lucy Dacus ve Julien Baker’ın yer aldığı indie rock süper grubu boygenius, 2018’de altı şarkılık mükemmel bir EP yayınladıklarında asla tek seferlik bir yan projeden başka bir şey olacağına söz vermediler. Ancak bu hafta grup, tam bir albüm ve üç yeni şarkı vaadiyle geri döndü ve EP’nin tesadüf olmadığını kanıtladı. Bridgers liderliğindeki dokunaklı “Emily I’m Sorry”, çöküşün eşiğindeki bir ilişkinin şefkatli bir folk-rock portresiyken, Dacus gemiyi yüreklendirici “True Blue”da yönlendiriyor, bir aşk sonunun canlı bir görüntüsü daha güçlü. her zamankinden (“Bu kadar iyi tanınmak iyi hissettiriyor,” diye şarkı söylüyor Dacus. “Kendimden saklayabildiğim gibi senden saklanamıyorum.”) Bununla birlikte, ifşa “20 dolar”, grubun beslediği huysuz bir rockçı. yepyeni donanım ve Baker’ın havalı bir kişiliğe sahip olmasına izin veriyor. Silinmez görüntülerle dolu bir sahne çizerek “Bu kötü bir fikir ve ben tamamen bununla ilgiliyim,” diye şarkı söylüyor (“Evinizden Reno’ya, ateşle oynadığımız T-Bird Friedhof’a bütün gece arabayla gidiyoruz” ) . Yarı yolda, grubun üç üyesi de tek seferde farklı korolar söylemeye başladığında “$20” heyecan verici bir hal alıyor: Şarkı bir ilkel çığlıklar alevinde patlamadan önce sesleri birleşiyor ve çarpışıyor – gerçekten de ateşle oynuyor.

Fenne Lily, ‘Işıklar Parlıyor’

Yakında çıkacak olan Big Picture albümünden “Lights Light Up”ta, İngiliz şarkıcı-söz yazarı Fenne Lily’nin pürüzsüz, arpejli gitar çalması gevezelik eden bir derenin akıcılığına sahip ve mırıldanan vokalleri benzer bir dinginlikle akıyor. Bununla birlikte, sözlerinden bir melankoli ve kayıp tonu çıkıyor ve kaybın kademeli olarak kabul edildiğini kaydediyor: “Sana dansçı olmadığımı söylediğimde dinlemedin,” diye şarkı söylüyor, “şimdi her zaman dans ediyorum.” yalnız. ”

Yaeji, “Elbette”

New York merkezli müzisyen ve yapımcı Yaeji, house esintili iki beğenilen EP ve izlenimci bir 2020 mixtape yayınladı, ancak nihayet 7 Nisan’da ilk tam uzunluktaki albümü With a Hammer’ı yayınlayacak. İlk single, şekil değiştiren “For Granted” kesinlikle umut vaat ediyor – yarısında utangaç bir öforiye dönüşen eğlenceli, şarkı söyleyen bir synth-pop parçası. “Düşündüğümde, bilmiyorum bile,” diye hayal kuruyormuş gibi mırıldanıyor ve endişelerinden sıyrılıyor: “Öyleyse düşünmeyi bırakıyorum, bırak öyle kalsın ve ben de akacağım.”

Arlo Parks, “Ağırlıksız”

Arlo Parks, ikinci sınıf albümü My Soft Machine’in ilk single’ı olan “Weightless” üzerinde kararsız bir şekilde çalışıyor. Genç İngiliz koroda “Seni beklemek istemiyorum,” diye şarkı söylüyor, “ama sana ihtiyacım var, bu yüzden gitmeyeceğim.” Sürekli ritmi ve melodram tıslaması ile “Weightless” bundan ayrılıyor Collapsed in Sunbeams adlı ilk albümünde keşfettiği kısık ses, ancak canlı sözler hâlâ onun imzalı şiirselliğini sergiliyor: “Gözlerin çığlık atarken kakule ve yeşim taşı,” diye şarkı söylüyor, “volkanik tarafını gösterdiğin gece.”

Kim Petras, bir derin dondurucu kadar endüstriyel ve yankılanan bir synth-pop parçası olan cesur, zorunlu “Brrr”da Frozen’ı oynuyor. “Bu kadar soğuk olduğunu düşünüyorsan neden acısını benden çıkarmıyorsun?” diye sorar potansiyel bir sevgiliye, cümleyi baştan çıkarıcı bir meydan okuma gibi ileterek.

Ice Spice ve Lil Tjay, ‘Gangsta Boo’

Ice Spice, bugün ilk EP’lerinde yayınlanan üç yeni şarkıdan biri olan “Gangsta Boo” ile doğrudan konuya giriyor – “Burcun ne, ’cause you like?” – Güvenilir yapımcı RIOTUSA tarafından hızlandırılmış, “Like..?” P. Diddy’nin “I Need a Girl Part 2” örneğine biraz vurmalı çıtırtı eklerken, Bronx rapçi Lil Tjay coşkulu bir konuk dizesi için uğrar. “Gangsta Boo”, Ice Spices’ın çığır açan single’ı “Munch (Feelin’ U)” pop’unu yapan toksik tavrına sahip değil, ancak zahmetsiz havası yine de parçayı satıyor.