Hip-hop’un yeni prensesi Ice Spice ısınmaya başladı

Hasan

Global Mod
Global Mod
Ancak “Munch’ın” özgünlüğü bir lütuf oldu – daha eski bir hite dayanan bir hit, olumsal hissedebilir ve yeni sanatçı hakkında eskisinin dayanıklılığından daha az şey söyler. Ice Spice, “Beni böyle havaya uçuran ilk şarkının orijinal bir kelimeye sahip orijinal bir şarkı olduğu için şanslıyım,” dedi. “Bununla çok gurur duyuyorum.”

Sosyal medyanın ateşlediği tepki anında geldi. Ice Spice, “‘Munch’ın çıktığı hafta alışveriş merkezine gittiğimi hatırlıyorum, değil mi?” dedi, tipik bir kararlılıkla. “Ve bir grup çocuk bana koşup ‘Yo, sen munch kızı mısın?’ Ve benim fotoğraflarımı çek ve beni kaydet gibi.

New Capitol Diner’da bir M&M kurabiyesi için durmadan önce, banyoyu kullanmayı umarak Munch videosunun çekildiği St James Park’a uğradı – kilitliydi – ve “Buraya Munch Park adını vermeliler” diye alay etti.

“Munch”ın başarısının ardından Ice Spice, 10K Projects/Capitol Records ile sözleşme imzaladı ve finansal başarının ilk tadına vardı – “Mikrofon kullandığım için 2 milyon ödeme aldım”, bir keresinde internette bir paylaşımda bulunmuştu. Ancak Bronx rapçi Lil Tjay ile birlikte Şükran Günü hindileri dağıttığından beri ilk kez büyüdüğü bloklardan aşağı inerken, biraz bitkin olduğunu ifade etti. “İnsanlar size ‘Hey, bana bir ev alabilir misin?’ gibi doğrudan sormayacaklar. Yani, aslında yapacaklar” dedi. Ama henüz yapamadığı şeyler yüzünden daha da hüsrana uğramıştı: “Şu anda belirli bir yerde olmak ve yardım etmek istediğin herkese yardım edememek çok garip.”

Ice Spice, Isis Gaston olarak, o küçükken boşanan Siyahi bir baba ve Dominikli bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ice Spice’ın beş küçük üvey kardeşi var. Çocukluğundan beri şiir ve rap yazmıştı ve babası onu düzenli olarak onunla serbest stil yapmaya teşvik etti. (“Okula gittik ve bana günüm hakkında rap yaptırmaya çalışıyordu,” diye hatırladı.) Sheff, G. ve Pop Smoke ve #BussItChallenge’i yaptığı bir video öne çıktıktan ve aşırı virallikle kısa bir flört yaşadıktan sonra 2021’e kadar hiçbirini kaydetmedi.

“Bu olduğunda, ah, bir kez yapabilseydim, tekrar yapabileceğimden oldukça eminim” dedim. “İşte o zaman bir sanatçı olabileceğimi anladım.” Bir fırsat yakalayarak ilk şarkısını bitirmek için koştu: kasvetli, inatla Brooklyn Drill-esque “Bully Freestyle.” Daha fazla parça kaydetmeye ve süreci belgelemeye başladı, sonunda herkesin dikkatini çekmesi ve ilgi çekmesi için tanıtım fragmanları yayınladı.