Hip-hop'un usta pazarlamacısı Rob Stone 55 yaşında hayatını kaybetti

Hasan

Global Mod
Global Mod
Çocukken ailesi Long Island'daki Cedarhurst, NY'ye taşındı. Lawrence Lisesi'nde bir öğrenci olarak göze çarpan bir futbol ve basketbol oyuncusuydu. Ayrıca rap müziğine olan sevgisi giderek arttı ve DJ Red Alert gibi etkili New York disk jokeylerinin programlarını kaydetti.

Forbes'a “Hip-hop kültürünün dünyayı harekete geçirebileceğini fark ettim” dedi, “çünkü beni etkiledi.”

1990 yılında Albany Eyalet Üniversitesi'nden işletme alanında lisans derecesi ile mezun olduktan kısa bir süre sonra, yakın zamanda sektörün önde gelen isimlerinden Charles Koppelman, finansör Stephen Swid ve Martin Bandier tarafından kurulan SBK Records'ta işe başlayan Bay Cohen'i takip etti. Vanilla Ice, Wilson Phillips ve Jesus Jones'un hitleriyle tanınan müzik yöneticisi.

Stone, Arista'ya katıldıktan sonra Notorious BIG olarak bilinen Brooklyn'li genç rapçi Christopher Wallace ile arkadaş oldu ve onunla birlikte ülke çapında seyahat ederek ana akıma girmesine yardımcı oldu. Stone, Billboard ile 2015 yılında yaptığı bir röportajda, “Saat 2'de hip-hop mix şovlarına giderken arabalarda çok fazla zaman geçirdik, sadece o ve ben” dedi.

Bay Stone'un hayatta kalan annesi, eşi Lauren (Gonzales) Stone, ikiz oğulları Jett ve Charlie, kızı Mika ve kız kardeşi Michelle Stone'dur.

Bay Cohen, Bay Stone'un geçen Ağustos ayında kanser olduğunu öğrendiğini ancak son haftalarına kadar çalışmaya devam ettiğini söyledi. Bu onun kanserle ilk karşılaşması değildi; 20 yaşındayken Hodgkin hastalığından kurtuldu. Forbes'a verdiği demeçte, bu deneyimin “bana daha fazla şükran ve inanç duygusu kazandırdığını” söyledi.

“Sürekli radyasyona maruz kaldığınızda” dedi, “hayatta kalmaktan daha önemli hiçbir toplantı veya iş kararı yoktur.”