Charli XCX ve Lorde canlandırıcı bir remix söylentilerine son verdi

Hasan

Global Mod
Global Mod
Bugünlerde pek çok insan için “kararsız pop müzik” bir çelişki anlamına geliyor. Akılda kalıcı kancalar, karmaşık duyguları evrensel, okunabilir duygulara ayırma eğilimindedir ve dünyayı geçici olarak takımlara böler: kalp kıranlara karşı kurbanlar, mutlulara karşı üzgünler, erkeklere karşı kızlar. Ne kadar bulaşıcı olsalar da Charli'deki şarkıların çoğu Ne kadar canlandırıcı.

Charli, albümün zorlu dokuzuncu şarkısı “Girl, So Confusing”de Lorde'dan hiç ismiyle bahsetmedi, ancak her şey onun şarkının hedeflediği biraz sosyal açıdan tuhaf, şiir sever bir görünüme sahip olduğuna işaret ediyordu. (“İnsanlar birbirimize benzediğimizi söylüyor, aynı saçlara sahip olduğumuzu söylüyorlar,” diyor Charli, bir röportajda Lorde'nin “Kraliyet Ailesi”ni nasıl yazdığının sorulduğunu hatırlayanlarımıza göz kırparak.)

Bu şarkıyı, profesyonel sporcular gibi kadın pop yıldızlarını birbirine düşüren ve yine de yardımsever bir gülümsemeyle “kadınları destekledikleri” konusunda ısrar eden 2020'lerin müzik hayranlarının sınırlı ve kutuplaşmış dilinde nasıl anlamamız gerektiği daha az açıktı. Charli, “Bazen benden nefret ettiğini düşünüyorum, bazen senden nefret ettiğimi düşünüyorum,” diye gevezelik ediyor, AG Cook'un flaş ışıklı ritmi üzerine, “Bekle, artık bunu söylemeye iznin var mı?” anlarından biri. . Şarkı, tıklama tuzağı kelime dağarcığını zorluyor. Bu bir “diss track” mi, yoksa bir “kan davasının” başlangıcı mı? Kızlar tartışıyor mu? Ve eğer öyleyse, Lorde'un Charli'nin son gösterisinin VIP bölümünde ne işi olabilir?

Karmaşık bir durum ve – neyse ki – bu aynı zamanda Lorde'un üç yıl aradan sonra ilk yeni sözlerini söylediği sürpriz remiks. Charli'nin ilk dizede duygularını ve öngörülerini ifade etmesinden sonra Lorde, gece yarısı sesli mesajının yoğunluğuyla yanıt veriyor: “Sen her zaman 'Hadi dışarı çıkalım' diyordun ama sonra son dakikada iptal ettim” diye itiraf ediyor Yeni Zelandalı, “Düşüncelerime o kadar dalmıştım ki, resimlerinizde yer almaktan korkuyordum.” Daha sonra yıkıcı bir şekilde “bedenimle savaş halinde” olduğunu, kilo dalgalanmaları konusunda güvensiz olduğunu ve yarattığı esrarengiz auranın aslında boğucu olduğunu ortaya koyuyor. savunma mekanizması. Her şeyi bu kadar kısa ve öz bir şekilde, Cook'un ritmine zahmetsizce uyan bir ritimle yapması, bir sonraki albümü çıktığında herkesi heyecanlandırmalı.