“Bükümler” | Bir sahnenin anatomisi

Shib

Global Mod
Global Mod
Adım Lee Isaac Chung ve Twisters'ın yöneticisiyim. Bu, filmin yaklaşık yarısında geçen bir sahnedir. Dahili olarak biz her zaman bunun T4, dördüncü kasırga olduğunu söylerdik çünkü kasırgalarımızın her birini numaralandırıyoruz. Kate'i ise Daisy Edgar-Jones canlandırıyor. Ve bir de Glen Powell'ın canlandırdığı Tyler var. Bu dizideki diğer ilginç aktörler arasında aslında Bill Paxton'un oğlu olan James Paxton yer alıyor. Onu sadece çok kısa bir süreliğine görüyorsunuz. O, bu kasırgadan uzaklaşmaya çalışan çiftin adamı. HAYIR! Durmak! Ve yazarımız Mark L. Smith'in kızı Lily Smith. Bir de Samantha Ireland, Aila Gray, küçük kız var. Ayrıca talihsiz resepsiyon görevlisini oynayan Jeff Swearingen de vardı. Gerçekten bir gece kasırgasını filme almak istedim çünkü Tornado Alley yakınlarında büyüdüm ve gece kasırgaları her zaman en korkutucuydu. Amaç, gerçek zamanlı bir kasırga deneyimlemenin nasıl bir şey olduğuna dair o duyguyu, o öznel duyguyu yaratmaktı. Kola makinesinin düştüğünü ve üst tepsinin çıktığını gördükten sonra bu sahneye pek çok ilginç şey katan özel efekt elemanımız Scott Fisher vardı. Üst kabuğu rüzgara doğru uçacak şekilde düzenledik. Jeff Swearingen havaya sürüklenmeye hazırdı. Geri çekildikten sonra Jeff'i bu harika dublörle değiştirdik ve onu gerçekten havaya çekmesi için ayarladık. Sanırım yaklaşık 20 metre yükseklikte uçtu. Daha sonra bu karavanı havuzun kenarına çarptık. Sonuç olarak çok sayıda enkaz düştü. Ve bu biraz korkutucu bir çekimdi çünkü fragman bu oyuncuların üzerine düştüğünde çok gürültülü oluyor. Ve filmdeki oyuncuların gerçekten harika sporcular olduğunu düşündüm. Elbette onları güvenli bir yere götürdük, çünkü arka planın sağlam olduğu bir sahne çektik ve daha sonra yüzme havuzundan çıktıklarında her şey mahvolmuş durumda, seti yok etmek zorunda kaldık. Ne zaman o yüzme havuzunda çekim yapsak, dışarıda insanlar ve ekibimiz seti mahvediyordu. Yani bu, havuzdaki her şeyi filme aldığımız sırada oldu. Yüzme havuzu aslında hiç orada olmamıştı. Üç ayrı binası olan bir motel bulmuştuk. Ve yaptığımız şey, oteli at nalı şeklinde yaptık ve bir ofis inşa ettik, böylece daha sonra setimizin bu kısımlarını at nalı bir moteli parçalayan bir kasırga gibi gösterecek şekilde yok edebildik. Bu adamlarla vinçle dışarı çıktığımızda gerçekten çok güzel bir çekimdi. İnanılmaz görüntü yönetmenimiz Geoff Haley'e, kameramızın düz olmasını ve tüm bu anların bir şekilde kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayarak tüm bu sahneye kattığı tüm teknik uzmanlık için büyük teşekkür borçluyum.