Beyoncé hayranları Rönesans turu için ne kadar uzağa seyahat ediyor?

Hasan

Global Mod
Global Mod
Grammy tarihinin en başarılı sanatçısını görmek için ne kadar ileri gidersiniz? 5.800 milden fazla mı yoksa az mı?

Brezilya’da 29 yaşındaki İngilizce öğretmeni Janny Nascimento için Beyoncé’nin 2016’dan beri ilk solo turnesi olan Rönesans Dünya Turu’nu kaçırmak bir seçenek değildi. Bu yüzden, 24 Haziran’da Frankfurt, Almanya’da en sevdiği sanatçıyı görmek için bir çift bilet için 850 avro veya yaklaşık 900 dolar düşürdü.

Bayan Nascimento, Rio de Janeiro’nun dört saat kuzeydoğusundaki Campos dos Goytacazes kasabasındaki evinden, “Gerekirse tekrar yapardım, çünkü bu bir rüya gerçek oldu,” dedi. Brezilya dışına hiç seyahat etmemiş olmasına rağmen, “Şimdi iki kıtayı aşıp daha önce hiç bulunmadığım bir yere, dilini bile bilmediğim bir ülkeye uçuyorum” dedi.

Turun geçen hafta Instagram’da duyurulması, hayranların satış öncesi (ve yeniden satış) korkularından sarsılmasıyla anında bir bilet çılgınlığını tetikledi. Resmi Beyoncé Hayran Kulübü üyeleri ve belirli kredi kartı sahipleri, özel satış öncesi promosyonlarla biletleri satışa çıkmadan önce kapma şansına sahip oldular.

Ancak kayıt sürecinin başlarında, Ticketmaster “talep zaten birkaç şehirde mevcut olan bilet sayısını yüzde 800’den fazla aşıyor” şeklinde uğursuz bir uyarı yayınladı ve bu da bazı ilgili hayranları olası olmayan bir seçeneği düşünmeye sevk etti: Kararlıysam bunu kaçırmayacağım. tur, bir konser için okyanusu geçmek mantıklı olabilir mi?

Spotify’ın Los Angeles’ta yaşayan yaratıcı ortaklıklar yöneticisi 27 yaşındaki Bre Harper, turda bir Kuzey Amerika durağı için bilet alma şansının sıfıra yakın olduğunu fark etti.

Bayan Harper, ABD tur tarihlerinde satış kısıtlamalarına atıfta bulunarak, “İnternetin geri kalanıyla birlikte bir hayran olarak onaylanmanız gereken Ticketmaster’a gittim,” dedi.

Büyüteç altında Ticketmaster

Biletleme devi, geçen yıl Taylor Swift’in turnesi için biletlerin lansmanını beceremedikten sonra eleştiri yağmuruna tutuldu – şirketin suçu botlara yüklediği bir başarısızlık.

“Ticketmaster’da doğrulanmış bir hayran hesabı oluşturmadım” diye ekledi. “Sadece normal bir hesabım var. Doğrulanmış Hayran olayıyla uğraşmak içimden gelmiyordu.”

TikTok’ta gezinen Bayan Harper, turun Avrupa ayağı için bilet satın almak için doğrulanması gerekmediğini öğrendi. Ayrıca, Avrupa tarihleri için biletlerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki benzer biletlerden genellikle yüzlerce dolar daha ucuz olduğunu belirtti. Erkek arkadaşına onunla seyahat etmek isteyip istemediğini sorduğunda, evet dedi.

“Kulüp Rönesansı” ayakta duran alanında biletle bulabildiği tek Avrupa şehri Polonya’nın Varşova şehriydi. 40 şehirlik turun sanatçının son turu olabileceğine inandığını söyleyen Bayan Harper, olabildiğince çabuk bir çift 475 dolarlık bilet aldı.

Bayan Harper, “Artık bir hayatı, bir ailesi var,” dedi. “Sanırım bu onun son sevinci olacak ve bunu kaçırmak istemedim.”

Beyoncé’nin yedinci solo stüdyo albümü Renaissance’ı destekleyen turnenin biletleri, Pazartesi günü BeyHive hayran kulübü üyelerine satışa çıktı. Ticketmaster’ın doğrulanmış hayran kaydını zorunlu kılma kararı, şirketin botları engellemeye yönelik en güçlü girişimlerinden birini yansıtıyor ve soyucuların bilet satın almasını ve onları saçma fiyat artışlarıyla yeniden satmasını engelliyor.

Geçen yılın sonlarında, Ticketmaster, Taylor Swift’in Eras Turu için planlanan genel bilet çıkışını, aşırı hararetli bir ön satış döneminin kaosla sonuçlanmasının ardından iptal etmek zorunda kaldı. Bayan Swift’in hayranları, StubHub gibi sitelerdeki biletlerin on binlerce dolara varan saçma primlerle satıldığından şikayet ettiler.

Adalet Bakanlığı, Ticketmaster’ın sahibi Live Nation Entertainment hakkında bir antitröst soruşturması başlattı. Geçen ay, Senato Yargı Komitesi önünde yaklaşık üç saatlik bir duruşma sırasında, politikacılar konser devini rekabeti engelleyen ve tüketicilere zarar veren bir tekel olarak tasvir ettiler. Rönesans Dünya Turu duyurulduktan kısa bir süre sonra Senato Yargı Komitesi, Ticketmaster’a uğursuz bir uyarı yayınladı. twitter.

Ana şirket başkanı, Bayan Swift’in turu için ön satışlarla ilgili sorunları kabul ettiğini kabul eden Ticketmaster, Cuma günü soruları hemen yanıtlamadı.

Turun 10 Mayıs’ta Stockholm’de başlaması ve Temmuz’da Kuzey Amerika’ya gitmeden önce Haziran’a kadar Avrupa’yı dolaşması planlanıyor.

Kendini askeri velet ilan eden Bayan Harper, Avrupa’yı çok dolaştığını ancak Polonya’ya hiç gitmediğini söyledi.

Bayan Harper, “Benim için o kadar korkutucu değil,” dedi. “Sadece bir kez yaşıyorsun – hadi gidelim!”

Bayan Harper, Twitter’da yayınlandı Biletlerini satın almayla ilgili olarak, siyahi bir kadın olarak tek bir şeyden endişe duyduğunu söyledi.

“Şu anda Polonya’da bazı ırksal sorunlar olduğunu söyleyen tweet’ime yorum yapan veya alıntı yapan birçok insan oldu” dedi. “Muhtemelen biraz gergin olduğum tek şey bu.”

Süperstarın hayran kitlesine atıfta bulunarak, “Ama BeyHive çok destekleyici,” diye ekledi. “DM’lerimde Polonya’da yaşadıklarını veya akrabaları olduğunu söyleyen o kadar çok insan var ki. Daha şimdiden gezi, restoranlar ve metroda gezinme konusunda bana yardım etmeyi teklif ediyorlar.”

2013’te Rio de Janeiro’da Beyoncé’yi görme fırsatını kaçıran Bayan Nascimento, bir şansı daha kaçırmamaya kararlıydı. Henüz bir pasaportu yok ama onun için çoktan bir fotoğraf çekmiş.

Bayan Nascimento, “Kredi kartı makbuzuna bakmakta hala zorlanıyorum” dedi. “Gerekirse yine yaparım,” diye ekledi özlemle.

Bayan Nascimento, pembe örgülü örgülerini yüzünden geri çekerek, “Albümden esinlenilmiş,” dedi. “‘Break My Soul’ çıktığında hayatımın çok karanlık bir noktasındaydım ve sanki benim hakkımda o düşünceleri Beyoncé yazmış gibiydi.”

Bayan Nascimento, “Mücadele ettiğimi biliyor, neler olduğunu biliyor,” diye ekledi. “İşini bırak, aklını bırak, bilirsin, saçını bırak gibiydi.”